نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: دلم از حرف های شوهرم شکسته

1021
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47595
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دلم از حرف های شوهرم شکسته

سلام من 4ساله ازدواج کردم تا حدود 1سال پیش اختلاف جدی باهم نداشتیم شوهرمم مرد خوبیه من سه سال پیش زمینی که پدرشوهرم مهریه به من داده بود رو زدم به نام شوهرم(هیچ نوشته ای هم ازش نگرفتم و کاملا بهش اعتماد کردم)که یه زمین دیگه بخره و بسازه و بعد نصف از خونه رو بنامم بزنه(مهریه من نصف همون زمینه که پدر شوهرم داده و 50تاسکه بابت ساختش به عهده شوهرم)ولی تا خونه ساخته شد رفت همشو زد به نام خودش و گفت بعدا نصفشو بنامت میزنم الان یکسال ونیمه که خونمون ساخته شده اصلا قصد بنام زدن نداره اوایل که اصلا به روش نمیاوردم ولی بعد چندماه هربار که گفتم میگفت تو به من اعتماد نداری و یه دعوا درست می‌کرد بعدم بهونه آورد که خرجش زیاده من پول ندارم امروز بهش گفتم بابام گفته خرجشو میدم خودمم میرم دنبال کاراش تا اینو گفتم ناراحت شد و گفت خب بره ولی اولش باید بریم 50تا سکه رو از مهریه خط بزنیم خیلی ناراحت شدم گفتم من سه ساله زمینو زدم به نامت بدون حتی یه نوشته الان هنوز بابام نرفته دنبال کارای انتقال تو می‌ترسی برم 50تا سکه رو ازت بگیرم میگی اول بریم سکه هارو خط بزنیم واقعا دلم شکست با تمام وجودم عاشقش بودم و بهش محبت میکردم فکر میکردم اونم منو دوست داره انقدر که بگم هرچی داری بنامم کن هم قبول میکنه ولی الان باید واسه گرفتن حقم بجنگم حس میکنم دیگه نمیتونم دوستش داشته باشم واقعا همه ذهنیت منو از زندگیمون خراب کرد

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : دلم از حرف های شوهرم شکسته

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک هست که این شرایط برای شما با ناراحتی و فشار روحی همراه شده است اما بهتر است که در اینگونه موارد در کنار اعتماد برای اینکه مشکلی پیش نیاید در همان اول فرایند مسیر پیش رویتان را باهم مشخص کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.
    در مورد این 50 سکه خب اگر قرار است که در صورت انتقال زمین شما این 50 سکه را ببخشید خب می توانید در یک زمان این کار را در کنار هم انجام بدهید تا هردوی شما از نگرانی هایی که در این زمینه دارید با خیال راحت تری عبور کنید در هرصورت اینکه در روان هریک از شما از این موضوع چه چیزی تجربه می شود اهمیت زیادی دارد و بر روند رابطه شما ها نیز تاثیر می گذارد بهتر است بدون سرزنش و یا به دنبال مقصر بودن سعی کنید که در مسیر ارتباطی باهم در این مورد صحبت کنید و در اول نیز بهتر است ویژگی های مثبت و همین احساس دوست داشتن را بیان کنید و بعد احساسات خود از این شرایط را تا بتوانید با تعامل نتیجه گیری بهتری داشته باشید.

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47471
    تشکـر
    1
    تشکر شده 29 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط Azade1374 نمایش پست ها
    سلام من 4ساله ازدواج کردم تا حدود 1سال پیش اختلاف جدی باهم نداشتیم شوهرمم مرد خوبیه من سه سال پیش زمینی که پدرشوهرم مهریه به من داده بود رو زدم به نام شوهرم(هیچ نوشته ای هم ازش نگرفتم و کاملا بهش اعتماد کردم)که یه زمین دیگه بخره و بسازه و بعد نصف از خونه رو بنامم بزنه(مهریه من نصف همون زمینه که پدر شوهرم داده و 50تاسکه بابت ساختش به عهده شوهرم)ولی تا خونه ساخته شد رفت همشو زد به نام خودش و گفت بعدا نصفشو بنامت میزنم الان یکسال ونیمه که خونمون ساخته شده اصلا قصد بنام زدن نداره اوایل که اصلا به روش نمیاوردم ولی بعد چندماه هربار که گفتم میگفت تو به من اعتماد نداری و یه دعوا درست می‌کرد بعدم بهونه آورد که خرجش زیاده من پول ندارم امروز بهش گفتم بابام گفته خرجشو میدم خودمم میرم دنبال کاراش تا اینو گفتم ناراحت شد و گفت خب بره ولی اولش باید بریم 50تا سکه رو از مهریه خط بزنیم خیلی ناراحت شدم گفتم من سه ساله زمینو زدم به نامت بدون حتی یه نوشته الان هنوز بابام نرفته دنبال کارای انتقال تو می‌ترسی برم 50تا سکه رو ازت بگیرم میگی اول بریم سکه هارو خط بزنیم واقعا دلم شکست با تمام وجودم عاشقش بودم و بهش محبت میکردم فکر میکردم اونم منو دوست داره انقدر که بگم هرچی داری بنامم کن هم قبول میکنه ولی الان باید واسه گرفتن حقم بجنگم حس میکنم دیگه نمیتونم دوستش داشته باشم واقعا همه ذهنیت منو از زندگیمون خراب کرد
    خب این کجاش بده چرا عادت دارید اصلا مهریه بگیرید باید کل حساب و کتاب خونه با مرد باشه زن اصلا نباید چیزی به نام خودش داشته باشه این افکار منفی رو از ذهنتون پاک کنید

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47595
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

معذرت میخوام ولی شما جز افرادی هستید که زن رو آدم به حساب نمیارید اولا که مهریه عندالمطالبه هست و اگه مرد راضی نیست چرا از همون اول قبول میکنه؟ دوما چرا زن نباید چیزی به نام خودش داشته باشه؟؟؟زن فقط باید خونه داری کنه و بچه بیاره و حتی یه دلخوشی هم نداشته باشه که توی زندگی سهیمه و از طرفی اگه مرد هر اشتباهی انجام داد مثل اعتیاد یا خیانت زن یا باید بشینه و دم نزنه یا با لباس های تنش و دوتا بچه برگرده خونه ی بابای فلک زدش بعضی از آقایون فکر میکنن خانومشون یه شیاده که اومده مال اونارو بالا بکشه

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47471
    تشکـر
    1
    میزان امتیاز
    3

معذرت میخوام ولی شما جز افرادی هستید که زن رو آدم به حساب نمیارید اولا که مهریه عندالمطالبه هست و اگه مرد راضی نیست چرا از همون اول قبول میکنه؟ دوما چرا زن نباید چیزی به نام خودش داشته باشه؟؟؟زن فقط باید خونه داری کنه و بچه بیاره و حتی یه دلخوشی هم نداشته باشه که توی زندگی سهیمه و از طرفی اگه مرد هر اشتباهی انجام داد مثل اعتیاد یا خیانت زن یا باید بشینه و دم نزنه یا با لباس های تنش و دوتا بچه برگرده خونه ی بابای فلک زدش بعضی از آقایون فکر میکنن خانومشون یه شیاده که اومده مال اونارو بالا بکشه
    نه من به هیچ خانومی توهین نمیکنم ولی مهریه گرفتن یا حتی گفتنش هم کار خوبی نیست اونی هم که تو شرع گفتن درسته ولی اینی که ما عمل میکنیم نیست دوما شما چطوری از حرفای من به این نتیجه رسیدی که خانومارو ادم حساب نمیکنم؟

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47471
    تشکـر
    1
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط saberkhan نمایش پست ها
    نه من به هیچ خانومی توهین نمیکنم ولی مهریه گرفتن یا حتی گفتنش هم کار خوبی نیست اونی هم که تو شرع گفتن درسته ولی اینی که ما عمل میکنیم نیست دوما شما چطوری از حرفای من به این نتیجه رسیدی که خانومارو ادم حساب نمیکنم؟
    یادم رفت بگم که مهریه رو شما مگه قبول نمیکنی؟یا همون حدی که قانون گذاشته خب چرا همون موقع نگفتید که من مهریه رو میبخشم چرا میندازی گردن شوهرت میگی اون نباید قبول میکرد؟

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47595
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از این حرف که شما میگین زن اصلا نباید چیزی به نام خودش داشته باشه من این منظورو برداشت کردم من هم نگفتم قصدم گرفتن مهریه س که اگه این بود میگفتم کل مهریمو که شامل 30تا سکه هم میشه میخوام ولی چه دلیلی داره وقتی مرد میتونه چیزی که تعهد داده رو بده چرا اینکارو نکنه جز اینه که یا به خانومش اعتماد نداره یا دوست داره همه چی بنام خودش باشه و مردسالاری کنه البته از اینکه میگین چرا نگفتین مهریه رو میبخشم منظورتونو نمی‌فهمم ولی مهریه یه توافق بین طرفین یعنی وقتی نوشته میشه یعنی خانوم با این مهریه راضی به ازدواجه و اقاهم قبول میکنه که این مهریه رو بده

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47471
    تشکـر
    1
    میزان امتیاز
    3

از این حرف که شما میگین زن اصلا نباید چیزی به نام خودش داشته باشه من این منظورو برداشت کردم من هم نگفتم قصدم گرفتن مهریه س که اگه این بود میگفتم کل مهریمو که شامل 30تا سکه هم میشه میخوام ولی چه دلیلی داره وقتی مرد میتونه چیزی که تعهد داده رو بده چرا اینکارو نکنه جز اینه که یا به خانومش اعتماد نداره یا دوست داره همه چی بنام خودش باشه و مردسالاری کنه البته از اینکه میگین چرا نگفتین مهریه رو میبخشم منظورتونو نمی‌فهمم ولی مهریه یه توافق بین طرفین یعنی وقتی نوشته میشه یعنی خانوم با این مهریه راضی به ازدواجه و اقاهم قبول میکنه که این مهریه رو بده
    خب درستش اینه دیگه زن شوهردار هرچی داشته باشه که قبل از ازدواج به نام خودش بود اونارو هم باید بده به شوهرش دوما خانوم قانون میگه مهریه بده ولی این زندگی شما و شوهرتونه قانون کیلویی چنده به نظر من اگه میخوای زندگیت شیرین بشه برو هرچی مهریه داری ببخش به حرف این و اون هم گوش نکن که میگن زشته چقدر ساده ای نفر اول زندگیت باید شوهرت باشه مردم که به جای تو زندگی نمیکنن بعدش هم این چه کلمه ای یاد گرفتید مردسالاری یعنی چی ؟یعنی مرد از زنش بخواد هرچی داره به نامش کنه و مهریه زن رو نده این شد مردسالاری ؟خب درستش همینه دیگه کسی به کسی ظلم نمیکنه که.مسئولیت زندگی شما با شوهرته بعدش هم اصلا گیریم که این کار مردسالاری باشه مگه این بده ؟بد نیست اتفاقا خیلی هم خوبه .خلاصه مشکل از طرز فکر شماست الکی اومدی میگی از حرف های شوهرم دلم شکسته و فلان...
    بازم میگم اون کاری که درسته انجام بده نه اون کاری مردم انجام میدن مردم رو بیخیال برای خودت زندگی کن مردم اگه چیزی میدونستن که سر هیچ و پوچ این همه طلاق نمیگرفتن مردم اگه زرنگن برن از طرف خودشون زندگی کنن و به زندگی دیگران کاری نداشته باشن

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47595
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا دارم به قصدتون از اینطور جواب دادن ها شک میکنم اصلا قصدتون کمک هست یا خوشتون میاد از زدن حرفای غیر منطقی و دیدن واکنش طرف ؟؟؟؟اما اگه واقعا قصد جواب دادن به این موضوع رو دارین که محال میدونم فکر کنم شما تو این جامعه زندگی نمیکنی تو خانواده ی خود من مردهایی هستن که زمین های خانومشون رو که از پدر به ارث برده بود ازش گرفتن و خرج اعتیادشون کردن مردهایی که به خانومشون خیانت کردن و اونو با دوتا بچه رها کردن و مورد های دیگه که زیادن و تعجب می‌کنم شما ندیدی واقعا از مطرح کردن مشکلم تو این سایت پشیمون شدم ولی ازتون ممنونم الان دیگه واقعا بیشتر از قبل قدر همسرمو میدونم والسلام

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)